Representative Programs

Please use the Switcher below to navigate your way through all details regarding team selections, training, photos and matches for junior and senior interleague programs. 

  • Under 13s

    Please see below training details, match details and selected training squads.

    Players are to bring;

    Club training apparel or match day apparel
    Footy boots
    Their own drink bottle (RDFNL will not be supplying due to COVID-19 protocols).

     

    Congratulations to recently appointed Under 13’s interleague coaches Rob Auber & Stephen Holmes. If for any reason you cannot make training, please let your coaches know at the following contact numbers:

    U13A Rob Auber: 0419 354 887

    U13B Stephen Holmes: 0405 982 872

    Interleague U13- Training & Match Program

     Training: 

     

    Date

    Time

    Activity

    Venue

    Wednesday, April 27th

    6:15pm – 7:30pm

    Training

    Arnolds Creek #1, Melton West

    Wednesday, May 4th

    6:15pm – 7:30pm

    Training

    Arnolds Creek #1, Melton West

    Wednesday, May 11th

    6:15pm- 7:30pm

    Training

    Arnolds Creek #1, Melton West

    Wednesday, May 18th

    6:15pm- 7:30pm

    Training

    Arnolds Creek #1, Melton West

    Wednesday, May 25th

    6:15pm- 7:30pm

    Training

    Arnolds Creek #1, Melton West

    Wednesday, June 1st  

    6:15pm – 7:30pm

    Training

    Arnolds Creek #1, Melton West

    Monday, June 6th  

    TBA

    Team Photos

    TBA

    Wednesday, June 8th  

    6:15pm – 7:30pm

    Training

    Arnolds Creek #1, Melton West

    Sunday, June 12th

    TBA

    VS EDFL & WRFL

    To Be Confirmed

     

    Under 13s Training Squad:

    Club Name
    Diggers Rest Tyler Anderson
    Eynesbury Luke Berry
    Eynesbury Adrian Azzarone
    Eynesbury Alexander Collins
    Eynesbury Riley Peldys
    Gisborne Giants Tom Mousley
    Gisborne Giants Jack Fewster
    Gisborne Giants Ben Taylor
    Gisborne Giants Isaac Barr
    Gisborne Giants Blake Hadden
    Gisborne Rookies Kyan Bannan
    Gisborne Rookies Aiden Farrugia
    Gisborne Rookies Jackson Lee
    Gisborne Rookies Blake Macpherson
    Gisborne Rookies Ryan Muller
    Gisborne Rookies Kobe Zerafa
    Lancefield Kobe Pitts
    Lancefield Jayden Taylor
    Lancefield Declan O'Brien
    Lancefield Koby Lingard
    Lancefield Ryan Sankey
    Macedon Henry Bobetic
    Macedon Angus Page
    Macedon Ronan Yow Yeh
    Melton Oliver Dreaver
    Melton Bailey Summers
    Melton Ryan Connolly
    Melton Centrals Jonah Bramley
    Melton Centrals Lincoln Clements
    Melton Centrals Miller Vaughan
    Melton South Nate Cooke
    Riddells Creek Tyler Wojtowyez
    Riddells Creek Christian Hewitt
    Riddells Creek Isaac Birrell
    Romsey Occy Cuthbert
    Romsey Logan Collins
    Romsey Oscar Alexander
    Sunbury Kangaroos Noah Ploog
    Sunbury Kangaroos Aidan McKerral
    Sunbury Kangaroos Kade Payton
    Sunbury Lions Cohen Sims
    Sunbury Lions Rhylee Lofts
    Sunbury Lions Zayne Gadsden
    Sunbury Lions Harvey McLellen
    Sunbury Lions Luke Hall
    Western Rams Jai Pomare
    Western Rams Terrence Harris Jnr
    Woodend Riley Coundon
    Woodend Finlay Watt
    Woodend Felix Cameron
    Woodend Tate Stevens
    Woodend Billy Creer
  • Under 14s

    Please see below training details, match details and selected squads.

    Players are to bring;

    Club training apparel or match day apparel
    Footy boots
    Their own drink bottle (RDFNL will not be supplying due to COVID-19 protocols).

    Congratulations to our Under 14’s interleague coaches Jeremey Pennefather & Arnel Davis. Please note that next Wednesday April 13th training is optional being that it is in school holidays. If for any reason you cannot make training please contact one of the following:

    Jeremey Pennefather: 0400 995 228

    Arnel Davis: 0401 664 568

    Interleague U14- Training & Match Program

    Date

    Time

    Activity

    Venue

    Wednesday, April 13th

    6:00pm – 7:15pm

    Training

    Blackwood Drive Recreation Reserve, Melton

    Wednesday, April 27th

    6:00pm – 7:15pm

    Training

    Blackwood Drive Recreation Reserve, Melton

    Wednesday, May 4th

    6:00pm – 7:15pm

    Training

    Blackwood Drive Recreation Reserve, Melton

    Wednesday, May 11th

    6:00pm- 7:15pm

    Training

    Blackwood Drive Recreation Reserve, Melton

    Wednesday, May 18th

    6:00pm- 7:15pm

    Training

    Blackwood Drive Recreation Reserve, Melton

    Wednesday, May 25th

    6:00pm- 7:15pm

    Training

    Blackwood Drive Recreation Reserve, Melton

    Wednesday, June 1st  

    6:00pm – 7:15pm

    Training

    Blackwood Drive Recreation Reserve, Melton

    Monday, June 6th

    TBA

    Training & Team Photos

    TBA

    Wednesday, June 8th  

    6:00pm – 7:15pm

    Training

    Blackwood Drive Recreation Reserve, Melton

    Saturday, June 11th

    TBA

    Matches to be confirmed

    To Be Confirmed

    Monday, June 13th

    TBA

    Matches to be confirmed

    To Be Confirmed

     

    Interleague U14- TrainingSquad 

    Club Name
    Diggers Rest Antonio Alameh
    Diggers Rest Joel Keay 
    Diggers Rest Logan Ross
    Diggers Rest Bailey Fawcett 
    Diggers Rest Denver Cecati 
    Eynesbury Lincoln Jenkins
    Eynesbury Lachlan Bens
    Gisborne Giants Cooper Elliott
    Gisborne Giants Blake Leedham
    Gisborne Giants Finn McClure
    Gisborne Rookies Oliver Young
    Gisborne Rookies Harvey Meacham
    Gisborne Rookies Austin Pennefather
    Gisborne Rookies Jack Rutten
    Gisborne Rookies Archer Schnoor
    Gisborne Rookies Blake Freeth
    Gisborne Rookies Angus Taylor
    Gisborne Rookies Sonny Maxwell
    Gisborne Rookies Taj Collings
    Lancefield Jack Brooks
    Lancefield Sam Haslett
    Lancefield Luke McFadden
    Macedon Finn McGinty
    Macedon Archie Maher
    Macedon Harley Miles
    Macedon Benjamin Lilford
    Macedon Noah Richards
    Macedon Alexander Watling
    Melton Joshua Batty
    Melton Maison Gallo
    Melton Ace Hailes
    Melton Josh Falzon
    Melton Darcy Grambau
    Melton Centrals Damian Steyn
    Melton Centrals Liam Donoghue
    Melton Centrals Shane Young
    Melton Centrals Ryan McDonald
    Melton South Noah Janetski
    Melton South Tyler Latu
    Riddells Creek Ted Osborne
    Riddells Creek Ben Taylor
    Riddells Creek Nate Curll
    Romsey Declan Davies
    Romsey Jett Liddicoat
    Romsey Zade Mezzatesta
    Sunbury Kangaroos Brayden McPherson
    Sunbury Kangaroos Hayden Baba
    Sunbury Kangaroos Luke Hillinger-Bell
    Sunbury Kangaroos Alexander Jacobs
    Sunbury Lions Blake Newitt
    Sunbury Lions Will Elliott
    Sunbury Lions Jett Croswell
    Sunbury Lions Jayden Hodgson
    Western Rams Nicholas Cataulin
    Western Rams Lucas Sporle
    Western Rams Nate Bezzina
    Woodend Alex Gray
    Woodend Jack Roberts
    Woodend Harry White
    Woodend Ethan Azzopardi
    Woodend Fynn Raco
    Woodend Ned O'Connor
    Woodend Ethan Raynor

     

  • Under 15s

    Please see below training details, match details and selected squads.

    Players are to bring;

    Club training apparel or match day apparel
    Footy boots
    Their own drink bottle (RDFNL will not be supplying due to COVID-19 protocols).

     

    Congratulations to our interleague coaches Damien O’Connor & Jarrod Dixon. Please note that next Wednesday’s training at Woodend is optional, as it falls during the school holidays. If you cannot make training throughout the program, please contact one of the below phone numbers:

    U15A Coach Damien O’Connor 0434 075 101

    U15B Coach Jarrod Dixon 0419 598 490

    Interleague U15- Training & Match Program

     

    Date

    Time

    Activity

    Venue

    Wednesday, April 13th

    6:00pm – 7:15pm

    Training

    Racecourse Reserve, Woodend

    Wednesday, April 27th

    6:00pm – 7:15pm

    Training

    Eric Boardman #3, Sunbury

    Wednesday, May 4th

    6:30pm – 7:45pm

    Training

    Eric Boardman #3, Sunbury

    Wednesday, May 11th

    6:30pm- 7:45pm

    Training

    Eric Boardman #3, Sunbury

    Wednesday, May 18th

    6:30pm- 7:45pm

    Training

    Eric Boardman #3, Sunbury

    Wednesday, May 25th

    6:30pm- 7:45pm

    Training

    Eric Boardman #3, Sunbury

    Wednesday, June 1st  

    6:30pm – 7:45pm

    Training

    Eric Boardman #3, Sunbury

    Monday, June 6th

    TBA

    Training & Team Photos

    TBA

    Wednesday, June 8th  

    6:30pm – 7:45pm

    Training

    Eric Boardman #3, Sunbury

    Saturday, June 11th

    TBA

    Matches to be confirmed

    To Be Confirmed

    Monday, June 13th

    TBA

    Matches to be confirmed

    To Be Confirmed

     

    Under 15s Training Squad

    Club Name
    Diggers Rest Jordan Agius 
    Diggers Rest Charlie Hynes 
    Diggers Rest Kai Anderson 
    Diggers Rest Liam Elliot 
    Eynesbury Luke Thornton 
    Eynesbury William Smith
    Gisborne Giants Xavier Watson
    Gisborne Giants Lucas Mousley
    Gisborne Giants James McKibbin
    Gisborne Giants Jacob Muscat
    Gisborne Giants Zach McKenzie
    Gisborne Giants Lachlan McNair
    Gisborne Rookies Matthew Argus
    Gisborne Rookies Michael Gray
    Gisborne Rookies Lucas Hannon
    Gisborne Rookies Declan Beggs
    Gisborne Rookies Kristain Sanders-Savage
    Gisborne Rookies Jye Zerafa
    Gisborne Rookies Riley Pace
    Lancefield Walter King
    Lancefield Huon Wells
    Lancefield Walter Choate
    Lancefield Jerome Ristevski
    Lancefield Flynn O'Meara
    Lancefield Tom Sankey
    Macedon Lachie Hall
    Macedon Zane Cook
    Macedon Callum Large
    Macedon Will Bobetic
    Melton Cooper Battye
    Melton Owen Maitland
    Melton Jhett Ramsey
    Melton Jack Fernandez
    Melton Charlie Falzon
    Melton  Archie Greenshields
    Melton Centrals Caiden Hill
    Melton Centrals Isaac Bramley
    Melton Centrals Lucas Borg
    Melton Centrals Chase Pangallo
    Melton South Austin Rogers
    Melton South Cooper Turley
    Riddells Creek Tobie Smith
    Riddells Creek Cooper Lofts
    Riddells Creek Harry Johnson
    Romsey Andreas Boukouras
    Romsey Nathan Wilmann
    Romsey Brodie Dowell
    Sunbury Kangaroos Ash Bracken
    Sunbury Kangaroos Lachlan Dixon
    Sunbury Kangaroos Sebastian Ellis
    Sunbury Kangaroos Harry Van Berlo
    Sunbury Kangaroos Mitch Waters
    Sunbury Kangaroos Ryley White
    Sunbury Kangaroos James McKerral
    Sunbury Lions Darcy Tarczon
    Sunbury Lions Brodie Thompson
    Sunbury Lions Luke Carello
    Sunbury Lions Jack Urbon
    Sunbury Lions Caden Simpson
    Sunbury Lions Lachlan Judd
    Sunbury Lions Nicholas Lacy
    Western Rams Kane Vella
    Woodend Oliver Watt
    Woodend Benjamin Gladman
    Woodend Cooper Duff-Tytler
  • Under 15 Youth Girls

    Please see below training details, match details and selected squads.

    Players are to bring;

    Club training apparel or match day apparel
    Footy boots
    Their own drink bottle (RDFNL will not be supplying due to COVID-19 protocols).

    Congratulations to Anthony Woodcock who has been re-appointed the Under 15’s Youth Girls Interleague Coach. If for any reason you cannot make training, please let Anthony know via 0417 441 413.

    Interleague U15 Youth Girls - Training & Match Program

    Training sessions:

    Date

    Time

    Activity

    Venue

    Wednesday, April 27th

    6:00pm – 7:15pm

    Training

    Gilbert Gordon, Woodend

    Wednesday, May 4th

    6:00pm – 7:15pm

    Training

    Gilbert Gordon, Woodend

    Wednesday, May 11th

    6:00pm- 7:15pm

    Training

    Gilbert Gordon, Woodend

    Wednesday, May 18th

    6:00pm- 7:15pm

    Training

    Gilbert Gordon, Woodend

    Wednesday, May 25th

    6:00pm- 7:15pm

    Training

    Gilbert Gordon, Woodend

    Wednesday, June 1st  

    6:00pm – 7:15pm

    Training

    Gilbert Gordon, Woodend

    Wednesday, June 8th  

    6:00pm – 7:15pm

    Training & Team Photos

    Gilbert Gordon, Woodend

    Saturday, June 11th

    TBA

    Matches to be confirmed

    To Be Confirmed

    Monday, June 13th

    TBA

    Matches to be confirmed

    To Be Confirmed

     

    Interleague U15 Youth Girls Training Squad

    Club Name
    Lancefield Taleeya Robotham
    Lancefield Sarah Huggins
    Lancefield Amy O'Meara
    Lancefield Mia Ferguson
    Macedon Ivy Wills
    Macedon Maeve Jackman
    Melton Chloe Chiller
    Melton Elle Price
    Melton Dakota Simo
    Melton Shanel Smoult
    Melton Imogen Donnelly
    Melton Sarah-Rose Horsey
    Melton Centrals Ella Davis
    Melton Centrals Amber Peterson
    Melton Centrals Isabella Faralla
    Melton Centrals Kai Malou
    Woodend Katrina Bau
    Woodend Alice Bromley
    Woodend Georgia Bartlett
    Woodend Eliza Grant
    Woodend Eve Moait
    Woodend Jemima Spring
    Woodend Daisy Keniry

     

Website Copyright © AFL Goldfields
Website design by Red Onion Creative